Türkiye’nin en büyük sendikası KKTC’de

301

Hak – İş Konfederasyonuna bağlı 276 bin üyesi ile Türkiye’nin en büyük işçi sendikası olan Hizmet -İş KKTC’de genişletilmiş Başkanlar Kurulu toplantısını gerçekleştirdi. 

ARSLAN“ERENKÖY DİRENİŞİ KIBRIS’TA BİR DESTANIN ADIDIR”

Hak-İş/Hizmet-İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan, toplantıda KKTC’nin tarihine vurgu yaparak, 450 yıldan fazla bu topraklar Türk vatanı. Buradaki tarihi sorumluluğumuzu bir kez daha teyit etmek için buradayız” dedi. 

Kıbrıs Türkleri ile daha yakın olmak ve Kıbrıs ekonomisine de katkı sağlayabilmek adına Kamusen iş birliği ile daha sık KKTC’ni ziyaret edeceklerini de vurgulayan Arslan, “Burada tüm gücümüzle KKTC’nin varlığını devam ettirmesi, uluslararası arenada tanınması vb. çalışmaları birlikte yapmamız gerekiyor” dedi. 

ATAN, “TÜRKİYE CUMHURİYETİ OLMAZSA OLMAZIMIZ, KIRMIZI ÇİZGİMİZ”

Kamusen Başkanı Metin Atan,  “KKTC’de en büyük sendikalardan biri olarak vizyon ve misyonumuz çalışanların haklarını korumanın yanında KKTC’nin bekâsı adına her konuda duyarlılık gösteren adımları atmayı misyon edinmiştir” diyerek Türkiye Cumhuriyeti’nin maddi ve manevi desteği ile ayakta durmaya devam etkilerini ekledi ve “Türkiye Cumhuriyeti bizim olmazsa olmazımız, kırmızı çizgimizdir” dedi.